Trafik Sigortası

Trafik sigortası, aracınız ile yapmış olduğunuz kaza sonucunda üçüncü kişilere vereceğiniz maddi ve bedeni zararları teminat altına alan sigorta türüdür.

Trafik Sigortası yaptırmak zorunlu mudur?

Evet zorunludur. Yaptırmadığınız her ay için sigorta şirketleri %5 gecikme zammı almaktadır.

Trafik Sigortası hangi hasarları karşılamaktadır?

Trafik sigortası, üçüncü kişilere vermiş olduğunuz zararları karşılamaktadır.

Trafik Sigortası ölüm ve yaralanma sonucu tazminat öder mi?

Hazinenin belirlemiş olduğu limitler dahilinde tazminat ödemesi yapılmaktadır.

Trafik Sigortası primleri neye göre değişmektedir?

Trafik sigorta primleri araçların kulanım tarzlarına göre sabitlenmiştir. Sigortalının yapmış olduğu kazaya ve hasarsızlık indirimine istinaden değişiklik göstermektedir.

Trafik Sigortası taksitlendirme var mıdır?

Trafik sigortası primleri peşin tahsil edilmektedir. Sigorta ettiren primi ödemediği taktirde trafik sigortası teminata alınmamış sayılır.

Trafik Sigortası poliçesi nasıl yaptırabilirim?

Trafik sigorta poliçenizi eniyisigorta.com.tr ana sayfasında bulunmakta olan Bize Ulaşın seçeneğini tıklayarak iletişime geçmeniz durumunda teknik operasyon birimimizdeki yetkili kişiler size destekte bulunacaktır.

Kasko

Kasko, gerçekleştirmiş olduğunuz riskin karşısında aracınızın almış olduğu maddi ve manevi zararları karşılamaktadır.

Kasko Sigortası teminaları nelerdir?

Kasko poliçesi teminatları; Çarpma, çarpışma, devrilme, yanma, aracın çalınması, grev-lokavt-terör ve halk hareketleri sonucunda oluşan zararlar, sel ve su baskını, sigara ve benzeri maddelerin zarar vermesi, çekme ve çekilme zararları tüm kasko poliçelerinde standart teminatlardır. Halk arasında adlandırılan full kasko poliçesi birkaç teminat daha eklendiğinde eksiksiz bir poliçe almış olacaksınız.

Kasko poliçesine ek teminat ekleyebilir miyiz?

Evet ekleyebiliriz. Ek teminatlar şunlardır; manevi tazminat , hasarsızlık koruma teminatı gibi detaylı bilgi uzmanlarımız tarafından bilgi verilecektir.

Kasko zorunlu bir poliçe midir? Neden yaptırmalıyım?

Kasko zorunlu bir poliçe değildir. Aracınızda oluşabilecek riskleri hiçbir maliyet düşünmeksizin bu poliçe ile karşılayabilirsiniz. Hasar anında uzman ekibimiz sayesinde siz hiçbir şeyle uğraşmadan aracınız ile ilgili gerekli tüm işlemler halledilecektir.

Kasko poliçesini nasıl yapırabilirim?

Eniyisigorta A.Ş. olarak teknik operasyon birimimiz bütçenize uygun en ucuz kasko fiyatını size sunarken teminatların eksiksiz olarak poliçenize aktarımını sağlamaktadır.  Bize Ulaşın seçeneğine tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.