Beklenmedik bir kaza veya hastalık sonucu oluşacak sağlık giderlerinizin yanı sıra sağlığınız için ihtiyaç duyacağınız her türlü tanı ve tedavi işlemlerini, en seçkin sağlık kurumlarında en modern yöntemlerle ve mali kaygı duymadan karşılanması için hazırlanmış kişiye özel sigortalardır.

Sağlık giderleriniz, genel ve özel şartlar dahilinde ve poliçede belirtilen limitler doğrultusunda karşılanır.

Sağlık Sigortaları, doğum giderleriniz ve yeni doğan bebek bakımı hizmetinin yanı sıra, acil yardım, PSA ve Mamografi gibi sağlık hizmetlerini de sunar.

Birbirinden farklı kapsam ve teminatları içeren zengin ürün yelpazemiz arasından sizin veya aileniz için en uygun sağlık sigortası poliçesini seçerek sağlığınızı güvence altına alın. Üstelik bütçenize uygun fiyatlarda prim seçenekleri ile…

Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası kendiniz ve sevdikleriniz için yaptıracağınız en önemli yatırımdır. Hepimiz gripten, kansere; romatizmadan, kalp krizine kadar halk arasında hafif ya da kötü diye tabir ettiğimiz hastalıklara adayız. Herhangi bir hastalıkla mücadele esnasında doktor ve en iyi hizmet alabileceğimiz hastaneyi seçme hakkına sahip olmak isteriz. Bunun en ekonomik ve kolay yolu da Özel Sağlık Sigortası yaptırmaktan geçer. Unutmayın ki; hiçbir sigorta şirketi riskin oluştuğu durumda hastalıklarınıza teminat vermeyecektir.

Özel Sağlık Sigortası Pahalı mıdır?

Hayır. Her türlü bütçeye uygun sağlık sigortası yaptırılabilir. Bunu öğrenmenin en iyi yolu özel sağlık sigortası hakkında kişiye özel teklif almaktır.

Özel Sağlık Sigortası neleri karşılar?

Özel Sağlık Sigorta kapsamları sigorta şirketlerinin teminatlarına göre farklılıklar gösterebilir. Örneğin kimi poliçeler diş, göz sağlığı dahil kapsamlı teminatlar sunarken kimi şirketler bunları kapsam dışı bırakabilir. Bunu öğrenmenin en doğru yolu özel sağlık sigortaları konusunda uzman bir ekipten taleplerinizi kapsayan şirket teminatlarını öğrenmenizdir.

Özel Sağlık Sigortası poliçemi ne zaman ve nasıl kullanabilirim?

Poliçeniz acenteniz tarafından onaylandığı anda ayakta tedavi, muayene ve tanı yöntemlerinde poliçenizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak yatışlı tedaviler için 3 ay bekleme süresi bulunmaktadır.

Özel Sağlık Sigortası doğum masraflarını karşılar mı?

Birçok sigorta şirketinde doğum teminatı seçmelidir. Doğum teminatını poliçenize ekletirseniz sağlık sigortası anlaşmalı kurum ve kuruluşlarda geçerli olacaktır. Ancak sigorta şirketlerinin gebelik sürecinize göre bu teminatı değerlendirme süreleri birbirinden farklıdır. Konuyla ilgili sigorta uzmanlarımızdan mutlaka bilgi alınız.

Çocuklara Özel Sağlık Sigortası yaptırılabilir mi?

18 yaşının altında olan çocuklar genelde ebeveynlerinden en az birinin refakatinde sigortalanabilir.

En iyi sağlık Sigortası Hangisidir?

En iyi sağlık sigortası bir uzman eşliğinde sizin beklentilerinizi değerlendirerek hazırlanmış olandır. Mutlaka uzmanlarımızla görüşün.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası; Sosyal Güvenlik Kurumunun (SGK) özel hastane masraflarının karşılamadığı farkları karşılayan bir poliçe türüdür. Tamamlayıcı Sağlık Poliçesinin yürürlüğe girebilmesi için kişinin, mutlaka bir SGK güvencesi bulunması gerekmektedir. 01.Nisan.2017 tarihinde yürürlüğe giren hiçbir sağlık güvencesi olmayan vatandaşların 53 TL prim ödeyerek SGK sağlık hizmetlerinden faydalananlar tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilirler.

Tamamlayıcı Sağlık Sigorta Fiyatları ne kadardır?

Tamamlayıcı sağlık sigorta fiyatları diğer özel sağlık sigortalarına göre çok daha ucuzdur. Ancak teklifler kişiye özel hazırlandığı için; sisteme T.C kimlik numarası girmeden fiyat belirlenememektedir. Fiyat çalışması için lütfen 0850 303 6 303 numaralı telefondan sigorta danışmanlarımızdan bilgi alınız.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Diş ve Göz Muayenelerini karşılar mı?

Diş ve göz muayenesinde sadece ilk görüşü karşılayan şirketler olduğu gibi komple uygulanan tedaviyi karşılayan şirketlerde bulunmaktadır. Bu teminatlar poliçe primine dahildir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi var mı?

Evet. Tamamlayıcı sağlık sigortasında doğum teminatı verilmektedir. Bu teminat genelde seçmelidir. Ve şirketlerin doğum teminatıyla ilgili farklı uygulamaları vardır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ameliyatı karşılar mı?

Çoğu sigorta şirketi diğer özel sigortalarda olduğu gibi tamamlayıcı sağlık sigortasında da poliçe yapılmadan önce teşhisi koyulmuş hastalıklar hariç ameliyatları 90 gün bekleme süresi ardından teminata almaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kapsam dışı bırakılan ya da kapsam dâhilinde olsa da bir kısmı karşılanan sağlık giderlerinizi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile teminat altına alabilirsiniz. Tamamlayıcı Sağlık sigortası sayesinde, anlaşmalı özel hastanelerde yaptıracağınız tetkik, tanı ve ayakta – yatarak tedavi hizmetlerini fark ücreti ödemeden satın alabilirsiniz.

Genel Şartlar

  1. SGK güvencesi altında olmak. Herhangi bir gerekçe ile SGK güvencesinin durdurulmuş olması halinde tamamlayıcı sağlık sigortasının geçerliliği bulunmamaktadır.
  2. SGK ve sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu hastane/doktorlarda geçerlidir. Anlaşmanın bulunmadığı kurumlarda geçerli değildir.
  3. Yurt dışı hastanelerinde geçerli olmayacaktır.
  4. 18 yaşından küçükler için tek başına tamamlayıcı sağlık sigortası yapılamamaktadır.
  5. Tamamlayıcı Sağlık Sigorta poliçesi başlangıç tarihi öncesine dayanan hastalıklar kapsama alınmayacaktır.
  6. Poliçelerin geçerlilik süreci 1 (bir) yıldır.
  7. Her şirketin belirlediği yıl süresince Tamamlayıcı Sağlık Sigortası bulunan kişiler ömür boyu yenileme garantisi almaktadır.

Seyahat Sağlık Sigortası

Hem yurt içi, hem yurt dışı seyahatlerde karşılaşılabilinecek hastalık, kaza, valiz kaybı gibi riskleri güvence altına alan bir sigorta çeşitidir. Yurtdışı seyahat sigortası özelikle Avrupa ülkeleri vize işlemlerinin bir ön koşuludur.

Seyahat sağlık sigortası ulaşım yollarından herhangi birisini kullanarak yurt içinde, yurt dışına veya yurt dışından ülkemize seyahat edenleri, seyahatlerı esnasında karşılaşabilecekleri sağlık risklerine karşı koruyan bir özel sigorta türüdür.

Sigortacı, seyahat sırasında poliçenin geçerlilik tarihleri arasında meydana gelen bir kaza veya önceden mevcut bir duruma bağlı olmayan hastalık hali sonucunda, planlanan seyahat süresi dışında meydana gelmemesi kaydıyla, Sigortalı’ya, poliçede belirtilen teminatları sağlar.

Peki hangi risklere karşılık güvence vermektedir?

Sigortalının seyahat esnasında maruz kaldığı bir hastalığa karşılık tedavi olanağı sağlayarak poliçede belirtilen limit dahilinde en yakın sağlık kuruluşunda masraflarınız karşılanır. Ayrıca seyahat esnasında vefat eden sigortalının nakil işlemleri de karşılanmaktadır.

Teminat kapsamı standart mıdır yoksa sigortalı kendisi belirleyebilir mi?

Sigortalı isteği dahilinde bazı özel teminatları poliçeye ilave ettirebilir. Örneğin; kaza sonucu vefat, sürekli sakatlık, seyahat süresi esnasında kapkaç ve bagaj ya da valiz kayıpları gibi.

Neden seyahat sigortası yaptırmalıyım?

Seyahat esnasında keyfinizi kaçırabilecek ve sizi mağdur edecek her türlü risklere karşı kendinizi güvence altına alarak rahat bir seyahat geçirmeniz için seyahat sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.