Nakliyat Sigortası

Nakliyat bir diğer adıyla yük sigortası taşınan malın kara, hava, deniz ve demir yolu ile nakli esnasında uğrayabileceği zararlara karşı teminat altına alınmasıdır.

Nakliyat Sigortası neleri kapsar

Öncelikle nakliyat sigortası kendi içinde tam ziya, dar teminat ve geniş teminat olarak üçe ayrılmaktadır.

Tam Ziya: Bu poliçe sınıfının en dar kapsamlı olanıdır. Hasarın ödenebilmesi için emtea yani yükü taşıyan vasıta ile birlikte tamamen kullanılamaz hale gelmesidir. Örneğin tren ile taşınan bir mal zarar gördüğü anda poliçeden yararlanılabilmesi için hasar esnasında trenin de tamamen kullanılamaz (tam ziya) olması gerekmektedir.

Dar Teminat: Bu ürün tam ziyadan bir adım daha önde olup zarar gören malın hasar esnasında taşıyan vasıtanın kullanılamaz hale gelmesine bakmaz. kara hava deniz ve demir yolunda oluşabilecek kazalarda devreye girmektedir. Hava yolu taşımacılığı için bu teminat bulunmamaktadır.

Geniş Teminat: Adından da anlaşılacağı gibi bu poliçe en kapsamlı olanıdır. Malın satıcısının deposundan çıktığı andan itibaren teslim yerine kadar ki süreçte başına gelebilecek tüm hasarlar teminat kapsamındadır.

Yat Sigortaları

Denizde, yatma mahallinde, çekek yerinde, çekek yerine çekilirken veya indirilirken, deniz kazası ve tehlikeleri (fırtına, çatma, çarpma, oturma), korsanlık, yangın, deprem, volkanik patlama, yıldırım, hava taşıtlarıyla temas gibi standart pek çok riskin yanında teknenizin özelliğine göre Makine Kırılması, Çevre Kirliliği, Kişisel Eşyalar; tekne personeli için Ferdi Kaza, Çekme ve Kurtarma, Elektronik Cihaz ek teminatları ile güvence altına alıyor.