Ev / Konut Sigortası

Konut sigortası, binaya ve içerisinde bulunan eşyalara gelebilecek risklere karşı yaptırılan bir sigorta türüdür.

Konut poliçesini kimler yaptırabilir?

Mal sahibi ve kiracı olan her kişi konut sigortası yaptırabilir. Mal sahibi; binayı teminat altına alırken içesinde bulunan eşyaları da teminata dahil edebilir.

Kiracı ise sadece konutun içerisinde bulunun eşyaları sigorta kapsamına dahil eder.

Konut Sigortası teminatları nelerdir?

Konut sigortası teminatları; yangın, sel su baskını , grev-lokavt-halk hareketleri , cam kırılması, ferdi kaza, hırsızlık, deprem , dahili su , yer kayması  , fırtına , duman ,kar ağırlığı ve enkaz kaldırma ana teminatlardır.

Konut Sigortası neden yaptırmalıyım?

Evinizi ve eşyalarınıza gelebilecek risklere karşı koruma altına almak için konut sigortası yaptırmalısınız.

Konut poliçesi hangi hasarlarımı karşılar?

Örnek verecek olursak; Komşunuza vermiş olduğunuz zararlar (halk arasında tabiri caizse banyo ve lavabodan sızıntılar, konutun içerisinde oluşan yangından kaynaklı size ve komşunuza gelebilecek zararlar. Evinizde bulunun elektronik cihazların bozulması, elektriklerin gidip gelmesinden kaynaklı gelebilecek zararlar. Ani ve kazaen eşyalarınızın kırılması. Evinizde bulunan camların kırılması (camlı olan tüm eşyalarınız bu kapsama dahildir). Kapıda kaldığınızda gece – gündüz farketmeksizin çilingir desteği ile 7/24 hizmet verilecektir.

Konut Sigortası primleri neye göre değişmektedir?

Konutun m2 si , coğrafi konumu ve verilen teminatlara göre değişiklik göstermektedir.

DASK / Zorunlu Deprem Sigortası

Zorunlu Deprem Sigortası ile depremin, deprem sonucu yangının, deprem sonucu infilakın, deprem sonucu yer kaymasının sigortalı binalarda doğrudan neden olacağı maddi zararlar DASK tarafından, sigorta bedeline kadar teminat altına alınmaktadır.